plen +48 501 560 560 info@goral.pl
 • English
 • العربية
 • Ciekawostki, atrakcje, parking, restauracje

  KRUPÓWKI

  Krupówki ciekawostki

  Nikt chyba nie zaprzeczy, że Krupówki to najpopularniejsza ulica w Zakopanem.  Ale czy wiesz skąd wzięła jej nazwa, i co wpłynęło na popularność tej ulicy? 

  Pochodzi od nazwy polany, której niegdyś ulica była częścią. Początkowo Krupówki były zwykłą ścieżką, łączącą wieś z zakładem hutniczym w Kuźnicach. Z roku na rok ścieżka były coraz częściej używana. W końcu zmieniła się w drogę wiejską.

  Pierwsze domy zaczęły powstawać w dolnej części Krupówek. Gdy w Tatry coraz liczniej przyjeżdżać turyści,  budowano dla nich domy wypoczynkowe. Największy rozwój Krupówek przypada na drugą połowę XX wieku. Wtedy to – obok podhalańskich chałup – zaczęły się tam pojawiać wille w stylu szwajcarskim.

  Informacje

  KRUPÓWKI

  Krupówki początek

  Ta najsłynniejsza ulica Zakopanego ma swój początek na skrzyżowaniu z Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe. Jednocześnie są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego. Mają charakter deptaka, a po obu stronach ulicy znajdują się charakterystyczne zaokrąglone latarnie. Znajdziesz tam również  liczne bary, restauracje, sklepy oraz stragany z pamiątkami. Na Krupówkach szczególnie w okresie letnim  można spotkać ulicznych artystów, u których zamówisz na przykład własną karykaturę. 

   

  Krupówki atrakcje

  Na tej słynnej ulicy można znaleźć sporo sklepików, restauracji czy karczmy.

  Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze warto tam zobaczyć, wybraliśmy dla ciebie kilka atrakcji na Krupówkach. Sprawdź jakie atrakcje warto odwiedzić z rodziną, dziećmi czy solo.

   

  Muzeum Tatrzańskie – Gmach Główny

  To najważniejsza naszym zdaniem atrakcja na Krupówkach. W Muzeum Tatrzańskim można przenieść się w czasie i poznać dzieje górali i Podhala. Zobaczyć jak niegdyś mieszkali i jakich przedmiotów używali. Dzięki temu miejscu poznasz historię Zakopanego, które ze zwykłej wioski przekształciło się w najpopularniejszy w Polsce kurort wypoczynkowy.

  Dolna Rówień Krupowa

  Po dniu pełnym atrakcji na pewno zechcesz odpocząć. Jeśli szukasz spokojnego miejsca blisko Krupówek ale bardziej spokojnego – polecamy Dolną Rówień Krupową. Jest to park w centrum Zakopanego, skąd roztacza się piękny widok na Giewont i Gubałówkę. Można odsapnąć i nacieszyć oczy zielonymi w lecie terenami.

  Kamery online

  Krupówki

  Krupówki kamery

  Zatrzymałeś się w pobliżu Krupówek? Chcesz sprawdzić jaki panuje ruch na tej ulicy w tym momencie? Nic prostszego! Wystarczy, że sprawdzisz Krupówki kamery online. Kliknij w link i sprawdź czy w danej chwili warto wybrać się na Krupówki Krupówki Kamery

  Krupówki na żywo – to niesamowite, że z każdego miejsca na świecie możemy podejrzeć, co dzieje się w obecnie na Krupówkach.

  Parking

  Krupówki

  Parking na Krupówkach

  Gdzie najlepiej zostawić auto kiedy wybierasz się na Krupówki?

  W pobliżu tej popularnej ulicy znajdziesz sporo płatnych parkingów. Wystarczy wykupić bilet i można śmiało wybrać się na spacer po Krupówkach. W parkometrach można płacić kartą więc nie musisz mieć przy sobie gotówki. 

  Jeśli chcesz wjechać kolejką na Gubałówkę lub po prostu  szukasz większego parkingu w pobliżu, zajrzyj tu Parking pod Gubałówką

  To duży parking na ul. Szkolnej 2a, zaledwie 100 m od Krupówek. Możesz być spokojny o swoje auto – parking jest monitorowany. 

  Zakopane – gdzie zjeść?

  Jeśli zastanawiasz się gdzie warto zjeść w Zakopanem  lub w pobliżu Krupówek- przedstawiamy według nas jedno z najlepszych miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu u podnóża Tatr. Restauracja znajduje się blisko Krupówek. Tu zjesz smacznie i do syta!

  Kiełbasa House & Grill – to nowy lokal, który serwuje kultowy produkt, czyli kiełbasę w różnych odsłonach. Podawana jest prosto z ognia razem z chrupiącą bułką, autorskim sosem i dodatkami. Na otwartym grillu możesz podglądać  jak kiełbasa jest przyrządzana i oczywiście wybrać stopień wypieczenia.

  Jeśli marzysz o porządnej kiełbasie z chrupiącą, dobrze wypieczoną skórką i ciągnącym się góralskim serem – to miejsce będzie idealne. Kiełbasę możesz zabrać na wynos lub zjeść spokojnie wewnątrz. 

  Całe menu poznaj tu: Menu Kiełbasa

   

  Zakopane oferuje sporo atrakcji. Podczas urlopu pod Tatrami, niezależnie od pory roku znajdziesz tu mnóstwo rozrywek, restauracji, barów, ośrodków sportowych czy atrakcji dla rodzin z dziećmi. Zakopane to stolica polskiego narciarstwa i turystyki. Trudno spotkać osobę, która nie byłaby tu choćby raz w życiu.

  Leave a Reply