pl +48 501 560 560 info@goral.pl
 • English
 • العربية
 • Roślinne jedzenie u podnóża Tatr

  Zakopane kuchnia wegańska

  Wiele osób, które na co dzień stosują dietę roślinną, martwi się przed wyjazdem na urlop. Pojawiają się pytania, gdzie zjeść zbilansowane, zdrowe posiłki takie jak w domu? Czy w mniejszych miejscowościach to w ogólne możliwe? Wegetarianizm staje się bardzo popularny w Polsce, ale co z weganizmem? Czy Zakopane kuchnia wegańska jest możliwa?

  W niektórych rejonach znalezienie restauracji, która serwuje kuchnię wegańską, bywa nie lada wyzwaniem. Regionalna kuchnia na Podhalu bywa dość… mięsna. Ludność Zakopanego i okolic jest głęboko zakorzeniona w tradycji. Dlatego w większości restauracji można znaleźć tradycyjnego schabowego, kwaśnicę na żeberku, oscypki czy żur na białej kiełbasie. Czy w takim miejscu jak Zakopane można znaleźć nie tylko restauracje z wegetariańskim jedzeniem, ale również z wegańskim? Jeszcze kilka lat temu było to bardzo trudne… Dziś spokojnie można odwiedzić takie miejsca. Sprawdź, Zakopane kuchnia wegańska.

   

  Czy warzywa to wyzwanie?

  Zakopane kuchnia wegańska

  To, że jedzenie powinno być naturalne i lokalne nie wymaga specjalnego przekonywania, podobnie jako to, że świeże warzywa są zdrowsze i smakują lepiej niż te z puszki. Dlatego warto szukać wegańskich restauracji na terenie Zakopanego, które podają dania przygotowane z sezonowych warzyw i owoców – takie będą najzdrowsze, pełne zdrowia i witamin.  Idealnie jeśli produkty są dostarczane od lokalnych rolników. Dzięki temu potrawy będą nie tylko smaczne ale i pełne zdrowia!

   

  Zakopane

  Wegańskie restauracje

  Przed przyjazdem na wymarzony urlop do Zakopanego warto wcześniej sprawdzić, gdzie zjemy pyszne wegańskie jedzenie. Jeśli podróżujemy z dziećmi warto zerknąć, czy restauracja, którą wybraliśmy ma również w swojej ofercie dania dla młodszych Gości. Dzięki temu po męczących górskich wędrówkach będziemy mieć gotowy plan, gdzie udać się na sycący posiłek, a dzieci nie będą marudzić. Warto wybierać miejsca przytulne i klimatyczne z góralską muzyką, gdzie będziemy mogli się odprężyć po całym dniu marszu.

  Leave a Reply