pl +48 501 560 560 info@goral.pl
 • English
 • العربية
 • Zakopane kuchnia roślinna

  Kuchnia roślinna zaskakuje kolorami, smakami, wyjątkowymi formami i mocą inspiracji. Zdrowy styl życia jest coraz popularniejszy nie tylko w Polsce, ale też na świecie, stał się hasłem, które w dzisiejszych czasach towarzyszy nam na co dzień i niemal na każdym kroku. Dieta roślinna, która wyklucza mięso, również jest teraz na topie. Możemy o niej usłyszeć i przeczytać wszędzie – w mediach, w prasie, blogach czy książkach. Ale czy ta moda dotarła również do Zakopanego? Sprawdź, Zakopane kuchnia roślinna.

   

   

   

   

  Czy to możliwe?

  Zakopane kuchnia roślinna

  W ciągu ostatnich lat pojawiły się różne diety, niektóre są mniej lub bardziej kontrowersyjne. Niektórzy, aby poprawić swoje zdrowie oraz sylwetkę przechodzą na przykład na dietę wegetariańską lub wegańską. Zanim jednak zdecydujemy się na zmianę jadłospisu, trzeba pamiętać, by każda dieta była odpowiednio skomponowana i zbilansowana. Dieta wegańska to roślinny sposób żywienia, z której całkowicie wykreślone są produkty pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, owoce morza, jaja, nabiał, miód), nie tylko w jadłospisie, ale ze wszystkich aspektów życia weganina. Kilka lat temu na Podhalu ciężko było znaleźć restauracje, która serwowała dania wegetariańskie, a co dopiero wegańskie. Jednak i tu zaczyna się to zmieniać. Coraz więcej restauracji wprowadza do swojego menu dania wegańskie. A kuchnia roślinna nikogo już nie dziwi. 

   

   

  Hmmm

  Czy dieta roślinna jest zdrowa?

  Wiele osób, które wspiera ekologię i również los zwierząt nie jest im obojętny, przechodzi na weganizm. Według wielu aktualnych badań spożywanie produktów odzwierzęcych codziennie i w dużych ilościach ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Tu warto podkreślić, że stan określany jako zdrowie, nie oznacza tylko braku ciężkich chorób – zdrowie to także sprawność fizyczna, witalność, dobry stan psychiczny i intelektualny oraz duchowy. Warto zatem ograniczyć ilość spożywanego mięsa w diecie.

  Leave a Reply