plen +48 501 560 560 info@goral.pl
 • English
 • العربية
 • Z psem do Tatrzańskiego Parku Narodowego?

  Właściciele czworonogów często martwią się, że wyjeżdżając na urlop w Tatry będą zmuszeni zostawić w domu swojego przyjaciela. Jednak okazuje się, że wcale nie jest to konieczne. Wystarczy dokładnie zaplanować wyjazd i śmiało można zabrać pupila ze sobą!

  Z zakwaterowaniem nie będzie najmniejszego kłopotu, ponieważ sporo pensjonatów oraz hoteli akceptuje obecność czworonogów.

  Jeśli rozważacie piesze wędrówki po szlakach ze swoim pupilem, pamiętajcie, że na większość szlaków nie wolno zabierać zwierząt. Wyjątki stanowią:

  – Dolina Chochołowska,

  – Dolina Lejowa

  – Droga pod Reglami.

  Właściciele psiaków wejdą również z nimi na Gubałówkę. Powyższe doliny i Droga pod Reglami to spokojne, rekreacyjne trasy, które z pewnością przypadną do gustu Waszemu przyjacielowi.

  Jeśli to dla Was za mało – jest jeszcze inna propozycja. Z Nowego Targu żółtym oraz czerwonym szlakiem można wraz z pupilem przejść w kierunku Turbacza.

  Warto też udać się na słowacką część Tatr, gdzie nikt nie ma nic przeciwko, by czworonóg towarzyszył na każdym szlaku, pod pewnymi warunkami. Psa prowadzi się na smyczy, musi mieć kaganiec, paszport i ważne szczepienie przeciw wściekliźnie. Ważna informacja – jeśli ktoś nie zdążył zorganizować paszportu, czy badań dla swego pupila, może to zrobić w klinice weterynaryjnej Tatravet, mieszczącej się przy ulicy Staszica. Ponadto niezbędna jest identyfikacja psa za pomocą mikrochipu lub czytelnego tatuażu.

  Każdy, kto planuje wędrówki ze swym zwierzakiem powinien pamiętać nie tylko o swych możliwościach i oczekiwaniach. Należy wybrać szlak, który nie sprawi trudności czworonogowi, a jeśli nie będzie na nim naturalnych źródeł wody, koniecznie trzeba zabrać odpowiednią ilość napoju ze sobą. 

  Leave a Reply