pl +48 501 560 560 info@goral.pl
 • English
 • العربية
 • Kulig Zakopane — polecana zimowa atrakcja

  Jak wybrać najlepszy kulig w Zakopanem? 

  Kuligi w Zakopanem to świetna propozycja na zimową rozrywkę na Podhalu. To wspaniała zabawa dla całej rodziny, grupy znajomych lub kolegów z pracy. Jeśli chcesz doświadczyć niezwykłej przygody w góralskim klimacie, musisz dobrze wybrać — ofertę kuligu. Na co zwrócić uwagę?

  Oto kilka rad:

  1. Dobra lokalizacja to klucz

  Zakopane i okolice mają wiele tras kuligowych, które różnią się krajobrazem, długością oraz poziomem trudności. Niektóre z nich prowadzą przez urokliwe doliny, takie jak Chochołowska czy Kościeliska, inne przez wzgórza, takie jak Gubałówka. Przy wyborze kuligu warto zastanowić się, co chcemy zobaczyć i jak długo chcemy jechać. Jeśli szukamy spokoju i kontaktu z naturą, lepiej oczywiście wybrać trasę poza miastem.

  Dobrze, zatem przed zakupem biletu zapytaj o lokalizację!

  1. Oferta mówi sama za siebie …

  Kuligi w Zakopanem nie tylko różnią się trasą, ale także ofertą. Niektóre firmy sprzedają bilety na proste przejażdżki saniami, inne proponują dodatkowe atrakcje.  ognisko, poczęstunek, muzyka, taniec i dobra góralska zabawa. Przy wyborze oferty warto zastanowić się, czego oczekujemy od kuligu i ile chcemy zapłacić. Jeśli szukamy czegoś wyjątkowego, warto wybrać się na kulig z pochodniami, który odbywa się wieczorem i tworzy bajeczną atmosferę.

  W ofercie opisany jest także menu poczęstunku po kuligu, z którym warto się zapoznać! Kupując bilet — sprawdź ofertę kuligu!

  3. Z kim się bawimy, czyli góralski fun

  Bez wątpienia muzyka jest nieodłącznym elementem kuligu w Zakopanem. To ona nadaje rytm i koloryt całej zabawie. W Zakopanem są zarówno organizatorzy, którzy zapewniają profesjonalną kapelę góralską, która gra na żywo i zachęca do wspólnego śpiewu oraz tańca, a także tacy, korzystają z nagranych utworów lub nie oferują muzyki w ogóle. Jeśli chcemy poczuć prawdziwy klimat Podhala, lepiej wybrać kulig z kapelą góralską, która zagra nam najbardziej znane góralskie melodie i piosenki.

  Góralski klimat kuligu to przede wszystkim dobra kapela.

  1. Program i wszystko jasne

  Kuligi w Zakopanem mają różny program, który zależy od organizatora. Niektóre z nich trwają kilkadziesiąt minut, inne kilka godzin. Niektóre z nich kończą się po przejażdżce saniami, inne zaś kontynuują zabawę przy ognisku lub w szałasie. Przy wyborze programu warto zastanowić się, ile czasu chcemy poświęcić na kulig i co chcemy robić po nim. Jeśli chcemy się dobrze bawić lepiej wybrać dłuższy program z dodatkowymi atrakcjami.

  1. Kulig Zakopane:

  Legalna firma to dobra opinia Kuligi w Zakopanem organizują różne firmy, które mają różne warunki i ceny. Nie wszystkie z nich są legalne i rzetelne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak niski standard sanek, brak dodatkowych atrakcji lub ukryte opłaty, warto sprawdzić opinie innych klientów. Dobrze sprawdzić też stronę internetową firmy oraz social media.

  Kulig Zakopane — polecana zimowa atrakcja z www.kuligi.pl

  Leave a Reply